Як обрати школу макіяжу для навчання? Базовий курс візажу.

Обновлено: 11 янв.

Чи існує професія, яка не набридає, проте надихає? Де заробляють, працюючи із задоволенням, і при цьому мають можливість розпоряджатися своїм часом?


Професія візажиста. Модна, яскрава, затребувана і високооплачувана, та головне, завжди цікава. Цієї спеціальності можна навчитися з нуля, або ж розширити рамки існуючих навичок і умінь.


 Портфоліо учнів базового курсу з макіяжу
Портфоліо учнів базового курсу з макіяжу

Ми розповімо про те, як стати візажистом, як для цього вибрати школу візажу та макіяжу, на що варто звернути увагу при виборі, а що не є дуже важливим.

Безумовно, можна вдатися до допомоги «сарафанного радіо» і отримати слушні поради. Однак, при виборі ми будемо керуватися не тільки суб'єктивним думками типу «сподобалося – не сподобалося», а постараємося визначити основні критерії, а далі керуватися фактами.Як вибрати базовий курс макіяжу?


Говорити ми будемо саме про професійні курси з макіяжу та візажу, після успішного закінчення яких можна забезпечити собі спочатку просто заробіток, потім – непоганий дохід, а згодом (за наявності старань і таланту, зрозуміло) – заробити ім'я та досягти успіху. Тому відразу ж виключаємо курси типу «Школа візажистів на дивані», «Уроки макіяжу за три хвилини», «Макіяж собі, коханій» і «Візажист з нуля онлайн». Чому? Пояснимо далі.

Базовий професійний курс – це фундамент, основа всієї майбутньої кар'єри візажиста!

Якщо ви хочете стати затребуваним і високооплачуваним майстром, слід розглядати навчання тривалістю не менше двох-трьох місяців. Або одного місяця, в разі дуже інтенсивного експрес-курсу з візажу, на якому займаються по 8 годин на день. Найголовніше – повнота, якість та актуальність програми базового курсу з макіяжу, кількість практичних занять і кількість уваги, яку приділить викладач персонально вам. Отже, що слід врахувати, вибираючи для себе курси візажу або макіяжу?Вартість курсу навчання візажиста – найбільш хвилююче всіх питання...


Вартість навчання на базовому курсі макіяжу складається з дуже багатьох видимих ​​і прихованих статей витрат:


  • вартості приміщення або його оренди, комунальних послуг, охорони (дуже сильно залежить від місця розташування школи або студії);

  • вартості дизайну, ремонту, технічного оснащення і обладнання студії і класів;

  • оплати часу викладачів курсу навчання візажу, автора програми навчання;

  • витрат на розробку, дизайн, оформлення і тиражування навчальних матеріалів (посібників, підручників, фейсчартів, зображень, відео тощо);

  • вартості косметики, яка використовується під час навчання (звичайно, якщо це включено у вартість, і школа не бере з вас за це додаткових грошей);

  • вартості витратних матеріалів;

  • витрат на приємні дрібниці, на зразок чаю, кави, печива під час кава-брейку;

  • податкових втрат, оплати роботи бухгалтера, юриста, охорони;

  • витрат на маркетинг і рекламу, витрат на просування школи, SMM, оплату праці людей, які усім цим займаються (так, так, ця стаття – теж чиїсь час і праця);

  • прибутку школи.


Як бачите, витрат, м'яко сказати, чимало.

Якщо десь ціна дешевша – значить, щось буде явно не «на висоті».

Найчастіше низька вартість курсів компенсується якістю і кількістю отриманих знань. Також має значення, чи проводить навчання майстер «з ім'ям», чи викладач-початківець, який не впевнений в собі і низько оцінює свій час.


Не забувайте, що суть процесу навчання полягає в тому, що ми «купуємо» знання і досвід професіоналів, їхні багаторічні напрацювання, життєвий шлях, роботу над помилками, які вони робили.

Який сенс «купувати» досвід у новачка?

Не варто вибирати курси, орієнтуючись на низьку ціну. Є ймовірність потрапити в «бюджетну» школу, де економлять за рахунок дешевої косметики, великої чисельності груп, низького рівня підготовки вчителів. Вибираючи курси візажу, обов'язково зверніть увагу на наступні критерії, це дуже важливо!Робота учениці базового курсу з візажу MMUSS
Робота учениці базового курсу з візажу MMUSSКритерії вибору школи візажу:1. Тривалість і якість навчання візажиста


Тривалість навчання у кожної студії індивідуальна. Найважливіше для вас – це те, ЧОГО ВАС НАВЧАТЬ – навчальна програма, а також кількість практичних уроків. Деякі школи макіяжу або візажу сильно урізають програму курсу – ви не зможете стати хорошим візажистом, отримавши недостатньо знань.


Тривалість базового професійного курсу візажу повинна бути не менше 100 годин, або близька до цієї цифри.

Ще раз! Неможливо оволодіти професією візажиста за 10-12 уроків (20-40 годин)!!! Випускники таких курсів дуже часто недостатньо підготовлені теоретично і практично, і роблять доволі посередній макіяж. Клієнти повторно не звертаються до них, вони втрачають мотивацію і впевненість в собі, не кажучи вже про час і гроші, витрачені дарма.


Згодом, якщо звичайно їм вистачає наполегливості не залишити розпочате, вони змушені повторно переучуватися на базовому курсі в школі з високим рівнем освіти, або відвідувати дорогі профільні майстер-класи, в результаті чого їхній процес навчання обходиться набагато дорожче, ніж навчання на якісному базовому курсі макіяжу. Нам неодноразово доводилося проводити перепідготовку таких обдурених людей.


2. Практичність знань, які ви отримаєте


Зверніть увагу на практичність освітнього матеріалу, оскільки знання і навички повинні приносити вам дохід. Наприклад, багато шкіл під час базового курсу з візажу для чогось роблять акцент на творчому макіяжі.


Монетизувати знання, отримані на курсах художнього макіяжу (або арт-макіяжу) дуже проблемно.

Малоймовірно, що до салону (або особисто до візажиста) звернеться клієнт з проханням намалювати на щоці метелика з блискітками. Творчий макіяж замовляють доволі рідко – тільки для тематичних фото-сесій або вечірок. А ось навички технік nude, smoky eyes, денного, вечірнього, весільного, вікового і подіумного макіяжу – дуже затребувані.


У школі візажу Make Me up Studio and School навчання творчому або художньому макіяжу винесено в окремий курс «Fashion-Art», що спрямований на підвищення кваліфікації вже практикуючих візажистів. Робота учениці курсу творчого макіяжу
Курс "Fashion Art"

Ми вважаємо, що учням базового курсу візажу слід зосередиться на вивченні максимально практичних знань і технік, які дозволять швидко почати кар'єру візажиста, напрацювати клієнтську базу і досягти успіху.


3. Вартість години навчання


Важливий критерій – визначення ціни за урок або за годину навчання. У деяких школах під «годиною навчання» мають на увазі академічну годину, тривалість якої 45 хвилин.


Уточніть, що саме мають на увазі під «годиною навчання» - академічну годину (45 хвилин) чи повну годину? Розділіть повну вартість курсу з макіяжу на загальну кількість повних годин навчання в курсі, і ви отримаєте вартість години навчання.


Порівнюйте ціни на навчання візажу в різних школах тільки за вартістю години навчання.

Наприклад: в одній школі вартість базового курсу становить 17 000 гривень за 110 годин навчання, а в іншій – 10 000 гривень за 12 уроків по 3 години (тобто, 36 годин). Так в якій школі навчання дешевше? У першій вартість години занять становить 17 000 грн / 110 год = 150 гривень за годину, а в другій 10 000 грн / 36 год = 280 грн / год (година майже в два рази дорожча).


Так навіщо обманювати себе? Вам просто дають в три рази менше знань за вдвічі дорожчою ціною.4. Сертифікат міжнародного зразка чи авторський сертифікат


Документ про проходження базового курсу візажу/макіяжу має значення, якщо ви плануєте працювати в салонному бізнесі. Найкраще підтвердження експертності візажиста – це його портфоліо, а також сертифікат школи візажу, в якій він навчався, але тільки за умови, що вона добре відома в місті. Вивчіть заходи і події, в яких бере участь школа візажу, її учні та випускники, почитайте відгуки про їхню роботу на цих заходах.


Дізнайтеся більше про популярність школи, кількість згадок про неї в інтернеті. У яких подіях і заходах беруть участь учні школи?

Деякі школи макіяжу хваляться так званими «сертифікатами міжнародного зразка». Уточніть у них, де саме??? можна подивитися цей «міжнародний зразок»? Яке враження цей "сертифікат міжнародного зразка" справить, наприклад, на головного редактора журналу VOUGE? Чи достатньо буде цього сертифіката, щоб вас взяли на роботу в звичайну makeup studio в Барселоні? Задумайтеся про це...5. Викладачі


Хороший учитель – найважливіша, якщо не головна складова успіху. Скажемо більше: особистість і харизма викладача, його талант педагога – уміння ділитися своїм досвідом, надихнути – ось основний критерій ефективного навчання. В Україні є безліч іменитих візажистів, які готові ділитися своїми знаннями, однак це не означає, що вони – талановиті викладачі.


Відомий візажист – не означає хороший учитель.

Популярність візажиста в Instagram, кількість передплатників і лайків, популярність (або популізм) – це не показник якості. Так, до речі, чи буде ця зірка особисто вести уроки? Читайте відгуки випускників базового курсу з візажу, і ви відразу зрозумієте, хто проводив навчання, чи зміг цей учитель (або команда викладачів) знайти підхід до своїх учнів.


Скільки уроків і які саме проводить особисто знаменитий візажист?

6. Відгуки про курси візажу – що може бути важливішим?


Відгуки, коментарі та ще раз відгуки. Вибір потрібно робити за допомогою «всемогутнього» інтернету – звичайно треба погортати портфоліо майстра або його школи, але набагато важливіше вивчити відгуки студентів та фото їхніх випускних робіт. Причому, починайте читати з поганих. Якщо, звичайно, вони є... Потім читайте хороші... Вибирайте школу макіяжу, яка вам до душі, на підставі відгуків і портфоліо учнів!


І ще: якщо врахувати можливості інтернет-реклами, існує чимала ймовірність попастися «на вудку» грамотного піару ( «покупні» відгуки і неіснуюче портфоліо, вкрадені з інтернету, ще ніхто не відміняв). Але спосіб перевірити це є: відгуки в соціальних мережах, таких як Facebook або Google, персоналізовані.


Перевірте відгуки про школу в соцмережах – ви можете коректно написати людині, яка залишила відгук про базовий курс візажу, уточнити, чи є він правдивим?

А взагалі, найкраща порада – відвідайте студію особисто, прийміть участь у відкритому майстер-класі або побувайте на уроці в якості моделі. Подивіться, де проходять уроки, в яких умовах, поспілкуйтеся з викладачами, випускниками, поспостерігайте за їхньою роботою «наживо» - і тільки тоді робіть висновок.7. Подивіться, чого вас навчать – вивчіть портфоліо учнів!


За навчання на базовому курсі з візажу ви заплатите чималу суму і витратите дуже багато часу. Тому дуже важливо розуміти – ЧОГО ВАС НАВЧАТЬ!


Найкращий спосіб дізнатися про це – крім відгуків, уважно роздивитися фотографії випускних робіт учнів школи макіяжу. Наголошуємо: йдеться не про Instagram викладача, а про портфоліо учнів! За ним ви зможете визначити рівень підготовки в школі, актуальність програми, зрозумієте, чи змогли викладачі знайти підхід до студентів? Чи стали ці учні майстрами, чи готові вони починати кар'єру візажиста і успішно заробляти гроші? Чи зможуть вони зробити макіяж, який потрібен клієнту (денний чи вечірній, наприклад, або ж "nude" чи "smoky eyes")?


Тільки портфоліо учнів допоможе вам оцінити їхні навички і вміння з точки зору затребуваності для успішної роботи.


Вивчайте по